Дата оновлення: 23.10.2024
Відповідно до Порядку реєстрації учасників оптового енергетичного ринку, учасники зобов’язані повідомляти НКРЕКП про будь-які зміни інформації (відомостей), зазначених в реєстраційній формі (крім інформації про зміну уповноваженого представника), шляхом направлення уповноваженим представником оновленої реєстраційної форми до НКРЕКП не пізніше 10 робочих днів з дня виникнення цих змін (інформація щодо контролерів (кінцевих бенефіціарів) може надаватися протягом 30 календарних днів з дня виникнення змін). Інформація про уповноваженого представника має обов’язково надаватися при наданні оновленої реєстраційної форми.
При наданні оновленої реєстраційної форми дані, що надавалися раніше, зберігаються. Оновлена інформація (відомості) зазначається в рядку, де змінилася раніше надана інформація (відомості) у відповідних стовпцях «Оновлення № ...» та «Update No…». Інформація (відомості), що не змінилися, в стовбцях «Оновлення № ...» та «Update No…» не вказуються.
Приклад заповнення оновленої реєстраційної форми (завантажити файл).
Ім’я файлу реєстраційної форми рекомендуємо подавати до НКРЕКП у форматі: R12345678.xls, де 12345678 це код ЄДРПОУ або РНОКПП особи, яка має намір зареєструватись як учасник оптового енергетичного ринку.
Учасники зобов’язані надавати достовірну та актуальну інформацію (відомості) станом на дату подання оновленої реєстраційної форми.
Оновлена реєстраційна форма може бути надіслана до НКРЕКП:
1) уповноваженим представником, який є резидентом України, в електронному вигляді у форматі «xls» або «xlsx» за допомогою:
- сайту НКРЕКП (подати оновлену реєстраційну форму);
- Порталу електронних сервісів Мінекономіки (https://my.gov.ua/) або Порталу Дія «Гід з державних послуг» (https://guide.diia.gov.ua/);
- з накладенням кваліфікованого електронного підпису уповноваженого представника та/або кваліфікованої електронної печатки (за наявності) з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» у форматі, що підтримується Центральним засвідчувальним органом;
2) уповноваженим представником, який є нерезидентом України:
в електронній формі у форматі «xls» або «xlsx» через Портал електронних сервісів Мінекономіки (https://my.gov.ua/) з накладенням кваліфікованого електронного підпису уповноваженого представника з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» зокрема за алгоритмом підпису ECDSA, або
у паперовій формі нарочно або поштовим відправленням на адресу НКРЕКП (підписаний уповноваженим представником оригінал заповненої реєстраційної форми) з одночасним поданням реєстраційної форми в електронній формі у форматі «xls» або «xlsx» через офіційний вебсайт НКРЕКП (подати реєстраційну форму) без накладення кваліфікованого електронного підпису.
Особливості оформлення довіреності для уповноваженого представника, який є нерезидентом України.
Довіреність на уповноваженого представника особи-нерезидента України, у тому числі якщо уповноважений представник також є нерезидентом України, має бути легалізована (посвідчена апостилем, у разі якщо особа-нерезидент України зареєстрована в державі, яка приєдналася до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаага, 1961 рік).
При цьому, така довіреність має бути перекладена на українську мову і вірність перекладу має бути офіційно посвідчена.
Також звертаємо увагу, що повноваження представника за довіреністю, який є нерезидентом України, не можуть бути обмежені представництвом інтересів особи-нерезидента України виключно засобами електронного зв’язку, оскільки уповноваженим представником – нерезидентом України також подається до НКРЕКП підписаний оригінал заповненої реєстраційної у паперовій формі.
Peculiarities of issuing a power of attorney for an authorized representative who is not a resident of Ukraine.
The power of attorney of the authorized representative who is not resident of Ukraine, including if the authorized representative is also not a resident of Ukraine, must be legalized (certified by an apostille, if this non-resident is registered in a state that has joined the Convention Abolishing the Requirement of Legalisation for Foreign Public Documents (The Hague, 1961).
Meanwhile, such power of attorney must be translated into Ukrainian whereas the accuracy of the translation must be officially certified.
We also draw your attention to the fact that the powers of a representative under a power of attorney who is a not a resident of Ukraine cannot be limited to representing the interests of a non-resident via electronic means only, since the authorized representative who is a not a resident of Ukraine also submits to NEURC a signed original of the filled-out registration form in paper.