Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Реєстрація учасників оптового енергетичного ринку
Опубліковано 11 грудня 2023 року о 14:57

Дата оновлення: 09.04.2024

Довідково:

скачати реєстраційну форму для заповнення ;


розглянути приклад заповнення реєстраційної форми;


ознайомитись із особливостями повідомлення про зміни до реєстраційної форми учасників оптового енергетичного ринку.

 

Розповсюджені питання щодо реєстрації учасників оптового енергетичного ринку:


1. Чи буде здійснюватися реєстрація учасників оптового енергетичного ринку після 01 квітня 2024 року?

Так. Реєстрація учасників оптового енергетичного ринку після 01 квітня 2024 року буде здійснюватися на постійній основі. При цьому з 01 квітня 2024 року операції з оптовими енергетичними продуктами можуть здійснювати виключно особи, які зареєструвалися як учасники оптового енергетичного ринку відповідно до Порядку реєстрації учасників оптового енергетичного ринку, затвердженого постановою НКРЕКП від 04.10.2023 № 1812.

2. Якщо нерезидент зберігає газ в українських ПСГ в режимі митного складу, при цьому не продає його в Україні, а транспортує назад до ЄС, чи поширюється на таку компанію обов’язок реєстрації як учасника оптового енергетичного ринку?

Так, на таку компанію поширюється обов’язок реєстрації як учасника оптового енергетичного ринку. Згідно з положеннями статті 2¹ Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» оптові енергетичні продукти – договори (угоди) незалежно від місця та часу їх укладення, зокрема договори про передачу електричної енергії або транспортування природного газу, доступ до пропускної спроможності /розподілу потужності.

3. Чи зможе компанія-нерезидент (яка не отримала статусу учасника оптового енергетичного ринку) забрати природній газ із підземного газового сховища після 01 квітня 2024 року, якщо не була зареєстрована як учасник оптового енергетичного ринку? 

Реєстрація учасників оптового енергетичного ринку є дуже простою. З порядком реєстрації можливо ознайомитися за посиланням. На сьогоднішній день зареєстровано більше 2000 учасників оптового енергетичного ринку. У разі необхідності ви можете звернутися за необхідними роз’ясненнями щодо реєстрації як учасника оптового енергетичного ринку на електронну адресу: antonyk@nerc.gov.ua.

 

4. Чи потрібно заповнювати інформацію на 3 та 5 сторінках (розділах) Реєстраційної форми щодо пов’язаних осіб та осіб, які прямо володіють 5 та більше відсотками частки (паю, акцій) у статутному (складеному, пайовому) капіталі Учасника? 

Усі учасники оптового енергетичного ринку, у тому числі нерезиденти, мають надати заповнені 3 та 5 сторінки (розділи) Реєстраційної форми.

При цьому звертаємо увагу, що відповідно до постанови НКРЕКП від 04.10.2023 № 1812, особи, які зареєструвались як учасники оптового енергетичного ринку до 01 квітня 2024 року, можуть надати НКРЕКП уточнену реєстраційну форму із зазначенням в ній інформації щодо кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), пов'язаних учасників оптового енергетичного ринку та платформ інсайдерської інформації згідно з пунктами 301 - 304, 402 - 403 та 501 - 503 реєстраційної форми, до 01 серпня 2024 року.


5. Якщо уповноважений представник (директор української компанії) є нерезидентом України та не має електронного підпису, то яким чином він може підтвердити свої повноваження? 

Керівнику (директору) української компанії, навіть якщо він є нерезидентом України, не потрібно підтверджувати свої повноваження, оскільки його повноваження відображені в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Для підтвердження повноважень керівника (директора) компанії, яка є нерезидентом України, має надаватися відповідна виписка з торгового (судового) реєстру.

6. Чи може нерезидент подавати двомовний супровідний лист? Чи подання окремого листа українською та англійською мовою є обов’язковим?

Так, нерезидент може подавати двомовний (на українській та англійській мовах) супровідний лист.

7. Щодо оформлення довіреності на уповноваженого представника особи-нерезидента України.

Довіреність на уповноваженого представника особи-нерезидента України, у тому числі якщо уповноважений представник також є нерезидентом України, має бути легалізована (посвідчена апостилем, у разі якщо особа-нерезидент України зареєстрована в державі, яка приєдналася до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаага, 1961 рік).

При цьому, така довіреність має бути перекладена на українську мову і вірність перекладу має бути офіційно посвідчена.

Також звертаємо увагу, що повноваження представника за довіреністю, який є нерезидентом України, не можуть бути обмежені представництвом інтересів особи-нерезидента України виключно засобами електронного зв’язку, оскільки уповноваженим представником – нерезидентом України також подається до НКРЕКП підписаний оригінал заповненої реєстраційної форми у паперовій формі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux