UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У
СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП, Регулятор)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Захоронення та перероблення побутових відходів
Головна сторінка  /  Захоронення та перероблення побутових відходів  /  Питання – відповіді  /  Роз’яснення про ліцензування господарської діяльності з захоронення побутових відходівверсія для друку


Дата розміщення на сайті: 03.12.20180

Реалізуючи заходи державного регулювання НКРЕКП має на меті приведення полігонів/звалищ твердих побутових відходів до вимог Закону України «Про відходи», Закону України «Про охорону навколишнього природнього середовища», ДБН В.2.4-2.2005 «Полігони твердих побутових відходів. Основні вимоги проектування», затверджених наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 17.06.2005 № 101, погоджених Міністерством екології та природних ресурсів України, а також Змін №1 до ДБН В.2.4-2.2005 «Полігони твердих побутових відходів. Основні вимоги проектування», затверджених наказом Мінрегіону від 06.06.2016 № 138.

 

Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів, затвердженими постановою НКРЕКП від 04.04.2017 № 467 (далі – Ліцензійні умови), встановлено, що НКРЕКП здійснює ліцензування господарської діяльності з захоронення побутових відходів у разі, якщо суб’єкт господарювання провадить (має намір провадити) діяльність з захоронення побутових відходів для населених пунктів з чисельністю населення понад 100 тисяч осіб (сукупно) та/або суб’єкт господарювання проводить (має намір провадити) діяльність з захоронення побутових відходів на об’єктах (полігон/звалище) з потужністю понад 50 тисяч тонн або 200 тисяч метрів кубічних побутових відходів на рік.

 

Житловий будинок, підприємство, установа, організація, земельна ділянка є об'єктом, на якому утворюються побутові відходи, джерелом їх утворення.


Тобто господарська діяльність з захоронення побутових відходів, джерела утворення яких знаходяться у межах населених пунктів із сукупною чисельністю населення понад 100 тисяч осіб (за статистичною інформацією), підлягає ліцензуванню НКРЕКП, незалежно від потужності об’єкта (полігона/звалища), що використовується для захоронення таких відходів.

 

Приклад 1. Суб’єкт господарювання здійснює господарську діяльність з захоронення побутових відходів для населеного пункту № 1 з чисельністю населення 35 тисяч осіб, населеного пункту № 2 з чисельністю населення 45 тисяч осіб і населеного пункту № 3 з чисельністю населення 25 тисяч осіб. Такий суб’єкт господарювання здійснює господарську діяльність з захоронення побутових відходів для населених пунктів з сукупною чисельністю населення 105 тисяч осіб та, відповідно, повинен отримати ліцензію НКРЕКП на право провадження діяльності з захоронення побутових відходів.

 

Приклад 2. Суб’єкт господарювання здійснює господарську діяльність з захоронення побутових відходів для населеного пункту № 1 з чисельністю населення 35 тисяч осіб та має намір укласти господарський договір на захоронення побутових відходів, отриманих від суб’єкта господарювання, що здійснює вивезення побутових відходів для населеного пункту з чисельністю населення 700 тисяч осіб. Такий суб’єкт господарювання повинен отримати ліцензію НКРЕКП на право провадження діяльності з захоронення побутових відходів.

 

Такий підхід Регулятора при встановленні Ліцензійних умов унеможливлює ухилення суб’єктами господарювання, що здійснюють діяльність з захоронення побутових відходів, від державного регулювання через штучне дроблення об’ємів захоронення, яке робить державне регулювання неефективним, збільшує екологічні ризики та надає економічні переваги недобросовісним суб’єктам господарювання.

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)