1 лютого 2011 року Україна набула статусу Договірної Сторони в Енергетичному Співтоваристві Південно-Східної Європи. Протокол про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства було підписано 24 вересня 2010 року в місті Скоп'є (Македонія) і ратифіковано Законом України «Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства» від 15.12.2010 № 2787-VI.
Приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства сприятиме встановленню довгострокової фінансової стабільності енергетичного сектора та поліпшенню інвестиційного клімату в Україні, стимулюватиме регіональну інтеграцію та торгівлю, допомагатиме вирішенню проблем боротьби зі змінами клімату та запровадженню енергозберігаючих технологій. У рамках членства в Енергетичному співтоваристві Україна буде продовжувати підвищувати ефективність функціонування внутрішніх енергетичних ринків, шляхом імплементації відповідного законодавства ЄС.
Вступ до Енергетичного Співтовариства має забезпечити:
- запровадження та розширення Україною нормативно-правової бази Європейського Союзу з енергетики, навколишнього середовища, конкуренції та відновлюваних джерел енергії;
- участь України в розробці спільно з Договірними Сторонами регуляторної системи, що сприятиме ефективному функціонуванню ринків енергопродуктів і матеріалів, для транспортування яких використовуються мережі, та створення єдиного механізму транскордонної передачі та (або) транспортування енергопродуктів і матеріалів, для транспортування яких використовуються мережі;
- створення єдиного регіонального ринку енергопродуктів і матеріалів, для транспортування яких використовуються мережі, без внутрішніх кордонів, у тому числі координація взаємодопомоги в разі серйозних порушень у функціонуванні енергетичних мереж або зовнішніх пошкоджень.
У рамках співпраці з Енергетичним Співтовариством НКРЕ бере активну участь у заходах, організованих Секретаріатом Енергетичного Співтовариства (ЕнС), а саме у засіданнях:
- Ради органів регулювання Енергетичного Співтовариства (Energy Community Regulatory Board – ECRB);
- Робочої групи з питань електроенергетики Ради органів регулювання Енергетичного Співтовариства (EWG ECRB);
- Робочої групи з питань газу Ради органів регулювання Енергетичного Співтовариства (GWG ECRB);
- Робочої групи з питань споживачів Ради органів регулювання Енергетичного Співтовариства (СWG ECRB).
Вебсайт Енергетичного Співтовариства (Energy Community).