Нові напрямки регіонального партнерства та співробітництва рамках Чорноморської регіональної ініціативи в сфері регулювання
З метою розвитку регіонального партнерства між органами регулювання в рамках Чорноморської регіональної ініціативи в сфері регулювання NARUC/USAID з 2013 року започатковано нові напрямки регіонального партнерства та співробітництва між органами регулювання України (NERC), Молдови (ANRE), Грузії (GNERC) та Вірменії (PSRC), які співпрацюють з NARUC в рамках двосторонніх Програм Партнерства.
Метою співробітництва є підвищення взаємодії між регулюючими органами, що беруть участь, та іншими зацікавленими сторонами на основі обміну інформацією та досвіду щодо існуючої практики регулювання та розвитку ринків в Європі та Сполучених Штатах. Чорноморська ініціатива включає в себе регіональний технічний форум щодо розгляду питань, які становлять взаємний інтерес та пов'язані з питаннями системи регулювання передачі електроенергії та торгівлі електроенергією через національні кордони і питаннями регіонального природного газу для того, щоб рухатися в напрямку гармонізації механізмів регулювання відповідно до директив Європейського Союзу.
З 8 по 12 квітня 2013 року представник Комісії з регулювання комунальних послуг Республіки Вірменії (PSRC) брав участь у технічному навчальному обміні в НКРЕ в рамках Програми Партнерства з NARUC.
Під час заходу були обговорені питання щодо:
- регулювання електроенергетичної системи України;
- фінансова схема управління потоками;
- принцип формування тарифів в електроенергетичному секторі (у сфері виробництва, передачі та розподілу);
- процес розгляду тарифних заяв;
- відновлювані джерела енергії.
З 30 червня по 06 липня 2013 року представник НКРЕ брав участь у технічному навчальному обміні в Національному агентстві з регулювання енергетики Молдови (ANRE) в рамках Програми Партнерства з NARUC.
Учасниками заходу були розглянуті та обговорені питання:
- правових аспектів вирішення спорів в енергетичному секторі;
- роль органу регулювання при вирішенні спорів між енергопостачальними компаніями та споживачами, в тому числі взаємодії з іншими органами державної влади;
- методи застосування санкцій до ліцензіатів у випадках порушення ними Ліцензійних умов;
- порядок оскарження рішення органу регулювання у разі застосування санкцій до ліцензіата;
- порядок встановлення тарифів на електричну енергію та газ.