У рамках підготовки до переговорного процесу із ЄС у сфері енергетики НКРЕКП разом із USAID ESP здійснила аналіз рівня впровадження європейських вимог в українське законодавство.
Залучивши експертну підтримку аналітиків KPMG, було проведено детальний постатейний аналіз положень Закону України № 3141-IX від 10 червня 2023 року щодо запобігання зловживанням на оптових енергетичних ринках та підзаконних актів, прийнятих НКРЕКП на його виконання. Це дало змогу оцінити рівень імплементації acquis ЄС у сфері REMIT, зокрема положень Регламенту (ЄС) № 1227/2011 про доброчесність та прозорість оптового енергетичного ринку та Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) № 1348/2014 про повідомлення даних.
За результатами аналізу було підготовлено звіт, який засвідчив високий рівень імплементації норм ЄС у сфері REMIT.
Впровадження цього механізму залишається одним із ключових завдань НКРЕКП, адже це важливий елемент об’єднання енергетичних ринків України та ЄС. Регулятор своєчасно розробив і прийняв необхідну вторинну нормативно-правову базу, а нині працює над практичним застосуванням положень REMIT. Звіт буде представлено європейській стороні в рамках переговорів про набуття Україною членства в ЄС.
Тим часом НКРЕКП на основі аналізу вже розробила план заходів для подальшого вдосконалення нормативно-правових актів, що забезпечить ефективне функціонування енергетичного ринку відповідно до стандартів ЄС. Це ще один крок України на шляху до євроінтеграції.
До уваги усіх зацікавлених сторін та учасників ринку – звіт «Аналіз Закону № 3141-IX та його підзаконних нормативно-правових актів на відповідність законодавству ЄС щодо REMIT» (українською та англійською мовами).