18 вересня 2024 року Проєктом енергетичної безпеки USAID було проведено круглий стіл на тему: «Технічні, економічні та законодавчі аспекти розвитку розподіленої генерації енергії в секторі централізованого теплопостачання України та можливі шляхи сприяння такому розвитку».
До участі в заході долучились більше ніж 130 представників підприємств централізованого теплопостачання, державних органів та органів місцевого самоврядування, а також співробітники Офісу критичної інфраструктури USAID/України.
Тема заходу – розвиток розподіленої генерації в секторі централізованого теплопостачання, що є вкрай важливим в контексті підготовки України до опалювального сезону в умовах війни. Встановлення генеруючих установок (газотурбінних, газопоршневих, когенераційних тощо) є першочерговим завданням для покриття дефіциту потужності в енергетичній системі України та забезпеченні надійного електропостачання споживачів та об’єктів критичної інфраструктури. Особливо важливим це є для тих областей та міст нашої країни, які знаходяться в безпосередній близькості до зони бойових дій.
Регулятор представляли Член НКРЕКП Костянтин Ущаповський, співробітники департаментів із регулювання відносин у сфері енергетики, із регулювання відносин у сферах теплопостачання, стратегічного розвитку та міжнародної співпраці.
Під час обговорення окрему увагу було приділено рішенням Регулятора, що були прийняті з метою створення умов для швидкого та безперешкодного розгортання діяльності об’єктів розподіленої генерації в Україні.
Зокрема, спрощення дозвільних процедур та кардинальна оптимізація процедури приєднання генеруючих установок до електричних, газових та теплових мереж суттєво сприятимуть цьому процесу.
Були також обговорені складнощі, з якими стикаються підприємства під час приєднання об’єктів розподіленої генерації.
«Переконаний, що наші зусилля сприятимуть забезпеченню оперативного електроживлення об'єктів критичної інфраструктури в умовах війни, забезпечуючи стабільність роботи та спрощені умови діяльності на ринку електричної енергії для операторів таких когенераційних генеруючих установок», − зазначив Костянтин Ущаповський.