8 та 9 лютого 2023 року в рамках продовження реалізації проекту ЄС EU4Energy Governance (Фаза ІІ) Секретаріат Енергетичного Співтовариства спільно з НКРЕКП розпочав роботу з впровадження Програми підтримки України на 2023 рік за напрямками:
- завдання UA 2.3 проекту EU4Energy. Допомога НКРЕКП у фіналізації визначення критеріїв відступу від умов та порядку приєднання до системи передачі генеруючих об’єктів, відповідно до Кодексу системи передачі;
- завдання UA 2.4 проекту EU4Energy. Підтримка НКРЕКП у визначенні індикаторів та показників моніторингу енергетичних ринків, які використовуються Енергетичним Співтовариством і регуляторами ЄС, Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та ACER. Удосконалення Річного звіту Регулятора відповідно до кращих практик ЄС.
Завершення роботи над визначенням критеріїв відступів та внесення відповідних змін до Кодексу системи передачі означатиме повну імплементацію в Україні Регламентів (ЄС) №№ 2016/631, 2016/1388, 2016/1447, як передбачено пунктом 75785 Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2017 р. № 1106.
«Я переконаний, що спільними зусиллями ми зможемо впровадити кращі європейські практики надання критеріїв відступів для забезпечення відповідності нашого законодавства Європейським acquis. Також НКРЕКП завжди прагнула відкритості та прозорості своєї діяльності і зараз, очевидно, до нашої аудиторії додалися європейські стейкголдери. Тому ми хотіли б, щоб звіти, які готує Регулятор, містили ту інформацію, яка цікава і корисна нашим європейським стратегічним партнерам. Тож, вітаємо початок нових завдань в рамках Проекту EU4Energy», - наголосив член НКРЕКП Олексій Магда.
Довідково
EU4Energy Governance – проєкт технічної допомоги ЄС, що впроваджується з 2016 року (Фаза І) Секретаріатом Енергетичного Співтовариства. Фаза ІІ проєкту EU4Energy 2021-2024 надає допомогу Україні, Грузії та Молдові для посилення їх законодавчої та регуляторної бази з метою залучення інвестицій у ключові інфраструктурні проєкти енергетичного сектору.
Проєкт надає підтримку в частині підготовки та впровадження політики у сферах енергоефективності, ринків електроенергії та газу, відновлюваної енергетики тощо.
Основними завданнями Фази ІІ проєкту є:
- підтримка транспонування законодавства ЄС у сфері енергетики у національне законодавство;
- моніторинг виконання адаптованого законодавства у енергетичних секторах цих країн;
- підвищення інституційної спроможності державних органів.