На адміністративній будівлі НКРЕКП у Києві завершено встановлення гібридної сонячної електростанції з установкою зберігання енергії. Проєкт реалізовано для підвищення енергетичної стійкості будівлі, забезпечення частини її власних потреб в електроенергії та демонстрації практичних переваг сучасних енергетичних рішень.
Станція має встановлену потужність 72,5 кВт та оснащена сучасною установкою зберігання енергії, що дозволяє ефективно використовувати вироблену електроенергію, зокрема під час пікових навантажень або перебоїв з електропостачанням. Очікується, що сонячна електростанція щороку вироблятиме близько 82,7 МВт·год електроенергії.
Реалізація цього проєкту є наочним прикладом впровадження технологій розподіленої генерації та установок зберігання енергії. Такі рішення підвищують стійкість об'єктів до можливих викликів в енергосистемі та сприяють розвитку сталої енергетики в Україні.
Як державний регулятор у сферах енергетики та комунальних послуг, НКРЕКП не лише формує нормативні умови для розвитку розподіленої генерації, відновлюваної енергетики та установок зберігання енергії, а й підтверджує дієвість таких рішень власним прикладом.
НКРЕКП послідовно підтримує розвиток сучасної децентралізованої енергетики в Україні та переконана, що поширення таких проєктів сприятиме зміцненню енергетичної стійкості громад, підвищенню енергетичної незалежності держави та формуванню більш надійної та гнучкої енергосистеми.
