Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 07.12.2023
Постанова
від 05 грудня 2023 р. № 2276
Київ
Про затвердження Змін до Кодексу комерційного обліку електричної енергії

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ


ПОСТАНОВА

05.12.2023 № 2276


Про затвердження Змін до Кодексу комерційного обліку електричної енергії


Відповідно до законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та «Про ринок електричної енергії» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:


1. Затвердити Зміни до Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 14 березня 2018 року № 311, що додаються.

2. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її оприлюднення на офіційному вебсайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.


Голова НКРЕКП                   Костянтин УЩАПОВСЬКИЙ


ЗАТВЕРДЖЕНО

Постанова Національної комісії,

що здійснює державне регулювання

у сферах енергетики та комунальних послуг

05.12.2023 № 2276


Зміни до Кодексу комерційного обліку електричної енергії


1. У пункті 1.2.1 глави 1.2 розділу І:

1) підпункт 19 викласти у такій редакції:

«19) замовник послуги комерційного обліку (замовник) – фізична або юридична особа, яка офіційно звернулася в письмовій (зокрема електронній) формі до ППКО про намір отримати послугу комерційного обліку;»;

2) підпункт 32 виключити.

У зв’язку з цим підпункти 33 – 82 вважати відповідно підпунктами 32 – 81;

3) після підпункту 32 доповнити новим підпунктом 33 такого змісту:

«33) комерційний облік електричної енергії – сукупність процесів та процедур із забезпечення формування даних щодо обсягів виробленої, відпущеної, переданої, розподіленої, спожитої, імпортованої та експортованої електричної енергії у визначений проміжок часу з метою використання таких даних для здійснення розрахунків між учасниками ринку;».

У зв’язку з цим підпункти 33 – 81 вважати відповідно підпунктами 34 – 82;

4) у підпункті 53 слова «сукупність електроустановок» замінити словами «сукупність електроустановок користувача системи», а слова «власника електроустановок» виключити.

2. У главі 4.2 розділу ІV:

1) у підпункті 4 пункту 4.2.2 слово «точки» замінити абревіатурою «ТКО»;

2) у пункті 4.2.3:

в абзаці першому слово «параметризації» замінити словом «параметрів»;

доповнити новим підпунктом такого змісту:

«6) ознака несинхронної роботи та код області обліку виділеного району мереж.»;

3) підпункт 1 пункту 4.2.4 викласти у такій редакції:

«1) місцезнаходження вузла обліку (код кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, адреса, кадастровий номер земельної ділянки та GPS-координати);».

3. У главі 5.10 розділу V:

після пункту 5.10.2 доповнити двома новими пунктами 5.10.3 та 5.10.4 такого змісту:

«5.10.3. Виробники електричної енергії з альтернативних джерел енергії (а з використанням гідроенергії – лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями) у разі здійснення електрозабезпечення (електричними мережами внутрішнього електрозабезпечення) приєднаних (підключених) згідно з КСР електроустановок пов’язаних осіб та/або електроустановок власного споживання, не пов’язаних з виробництвом електричної енергії, що розташовані з ними на одній земельній ділянці чи земельних ділянках, що мають спільні між собою межі, мають створити додаткові ТКО на кожному такому приєднанні (підключенні).

Виробником має бути забезпечено здійснення комерційного обліку обсягів виробленої/спожитої, відпущеної/відібраної електричної енергії у цілому по об’єкту виробника та окремо для кожної електроустановки/групи електроустановок з виробництва та споживання електричної енергії (на власні потреби та потреби не пов’язані з виробництвом).

Власники об’єктів, у разі здійснення електрозабезпечення електроустановок їх об’єктів виробником електричної енергії з альтернативних джерел енергії (а з використанням гідроенергії – лише мікро-, міні- та малими гідроелектростанціями), мають забезпечити визначення обсягів відбору електричної енергії цими об’єктами від мереж оператора системи.

5.10.4. Виробники електричної енергії, що здійснюють виробництво електричної енергії на когенераційних установках потужністю до 20 МВт, у разі здійснення електрозабезпечення (електричними мережами внутрішнього електрозабезпечення) приєднаних (підключених) згідно з КСР електроустановок власних об’єктів критичної інфраструктури та/або об’єктів критичної інфраструктури інших власників електроустановок за погодженням з органами місцевого самоврядування (за умови відсутності встановлених на таких об’єктах критичної інфраструктури генеруючих установок), мають створити додаткові ТКО на кожному такому приєднанні (підключенні).

Виробником має бути забезпечено здійснення комерційного обліку обсягів виробленої/спожитої, відпущеної/відібраної електричної енергії у цілому по об’єкту виробника та окремо для кожної електроустановки/групи електроустановок з виробництва та споживання електричної енергії (на власні потреби та потреби електроустановок власних об’єктів критичної інфраструктури та/або об’єктів критичної інфраструктури інших власників).

Власники об’єктів критичної інфраструктури у разі здійснення електрозабезпечення електроустановок їх об’єктів критичної інфраструктури виробниками електричної енергії, що здійснюють виробництво електричної енергії на когенераційних установках потужністю до 20 МВт, мають забезпечити визначення обсягів відбору електричної енергії цими об’єктами від мереж оператора системи.».

У зв’язку з цим пункти 5.10.3 – 5.10.9 вважати відповідно підпунктами 5.10.5 – 5.10.11;

доповнити новим пунктом такого змісту:

«5.10.12. Оператор малої системи розподілу має забезпечити комерційний облік електричної енергії та формування даних щодо обсягів прийому/віддачі електричної енергії на межі балансової належності електричних мереж оператора малої системи розподілу з ОСР/ОСП, а також обсягів електричної енергії, спожитої на власні потреби оператора малої системи розподілу.

Користувачі малої системи розподілу забезпечують комерційний облік відповідно до вимог цього Кодексу.».


Директор Департаменту із регулювання відносин у сфері енергетики                      Андрій ОГНЬОВ

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux