НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ПОСТАНОВА
07.04.2021 № 609
Про застереження щодо недопущення надалі ЛКП «ЗАЛІЗНИЧНЕТЕПЛОЕНЕРГО» порушень Ліцензійних умов з транспортування теплової енергії та здійснення заходу державного регулювання
Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у результаті розгляду 07 квітня 2021 року на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, Акта позапланової виїзної перевірки від 24 березня 2021 року № 175, проведеної на підставі постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 24 лютого 2021 року № 311 «Про проведення позапланової виїзної перевірки ЛКП «ЗАЛІЗНИЧНЕТЕПЛОЕНЕРГО», посвідчення на проведення позапланової виїзної перевірки від 01 березня 2021 року № 154, установлено, що ЛЬВІВСЬКИМ КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЗАЛІЗНИЧНЕТЕПЛОЕНЕРГО» (код ЄДРПОУ 20784943) порушено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 22 березня 2017 року № 308 (далі – Ліцензійні умови з транспортування), а саме:
пункт 3.1 глави 3 Ліцензійних умов з транспортування щодо дотримання вимог законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «Про теплопостачання», інших актів законодавства, якими регулюється діяльність у сфері природних монополій та у сфері теплопостачання, а саме пункту 4.2 Порядку розроблення, погодження, затвердження та виконання інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 31 серпня 2017 року № 1059, щодо щорічного, не пізніше ніж за два місяці до дати початку планового періоду та календарного року, подання до уповноваженого органу заяви щодо схвалення (погодження) інвестиційної програми планового періоду та річної інвестиційної програми разом з документами, передбаченими пунктом 3.3 глави 3 цього Порядку;
підпункт 16 пункту 3.2 глави 3 Ліцензійних умов з транспортування в частині виконання інвестиційної програми в затверджених об'ємах за відповідними напрямками;
підпункт 17 пункту 3.2 глави 3 Ліцензійних умов з транспортування щодо перерахування коштів на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами в обсязі, передбаченому в установленому тарифі для виконання інвестиційної програми, що відкритий в уповноваженому банку, та використовувати їх виключно для виконання інвестиційної програми.
Відповідно до статей 17, 19 та 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Застерегти ЛЬВІВСЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЗАЛІЗНИЧНЕТЕПЛОЕНЕРГО» щодо недопущення надалі порушень Ліцензійних умов з транспортування.
2. Відповідно до пункту 1 частини першої та пункту 1 частини другої статті 17 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», у межах здійснення заходу державного регулювання, зобов’язати ЛЬВІВСЬКЕ КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЗАЛІЗНИЧНЕТЕПЛОЕНЕРГО» у термін до 31 грудня 2021 року довиконати захід Інвестиційної програми на 2020 рік на суму 473,73 тис. грн без ПДВ та освоїти кошти в сумі 2 786,66 тис. грн без ПДВ.
Голова НКРЕКП В.Тарасюк