Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
офіційний веб-сайт
[повернутись] 19.02.2021 14:28


    НКРЕКП продовжує впроваджувати найкращі світові практики щодо регулювання та моніторингу енергетичних ринків

Завдяки Проєкту енергетичної безпеки (ESP) Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) НКРЕКП отримала можливість ознайомитись з досвідом регуляторів Великобританії, Австрії та інших європейських країн з імплементації Регламенту  (ЄС) № 1227/2011 щодо цілісності та прозорості оптового ринку енергії (REMIT).

 

Так, 11 лютого 2021 року фахівці НКРЕКП отримали цінні практичні поради колег з регулятора Великобританії Ofgem щодо застосованої ними практики моніторингу ринку та проведення розслідувань.

 

Під час другого семінару 18 лютого 2021 року австрійський регулятор E-Control детально розповів про свою діяльність із здійснення ринкового нагляду, виявлення зловживань на енергетичних ринках, запобігання маніпулюванням та торгівлі інсайдерською інформацією.

 

Отриманий досвід буде використаний НКРЕКП при встановленні на національному рівні таких вимог та правил, що закладуть умови для формування справедливих та конкурентних оптових цін на енергоносії та дозволить енергетичному ринку ефективно функціонувати на користь споживачів.


[повернутись]