Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
офіційний веб-сайт
[повернутись] 28.01.2021 16:37


    Голова НКРЕКП виступив у Верховній Раді України

 

28 січня 2021 року Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Валерій Тарасюк виступив у Верховній Раді України. Під час пленарного засідання він поінформував народних депутатів України про реалізацію законів України в частині реформ на ринку електричної енергії та природного газу, здійснення в межах повноважень тарифної політики та необхідні заходи щодо захисту інтересів споживачів.

 

У своєму виступі В.Тарасюк звернув увагу на питання про функціонування нового ринку електричної енергії, підкресливши при цьому, що попри численні проблеми, міжнародні партнери називають введення цього ринку «історією відносного успіху». «Втім ми усвідомлюємо, що попереду ще дуже багато роботи в напрямку його удосконалення та побудови повноцінного ринку», - відзначив він.

 

Окремо Голова НКРЕКП зупинився на введенні RAB-регулювання – стимулюючих тарифів для операторів систем розподілу (обленерго). «Завдяки ґрунтовній роботі нам вдалось разом з компанією «Делойт» вийти на параметри, які дозволили досягти цільових показників та при цьому не призвели до зростання тарифів на розподіл. Введення стимулюючого тарифоутворення тепер сприятиме успішній приватизації державних обленерго», - зауважив В.Тарасюк.

 

Говорячи про ринок природного газу, Голова Регулятора також окреслив усі проблеми та заходи НКРЕКП з забезпечення його стабільної роботи. Так, відповідаючи на питання народних депутатів України, В.Тарасюк пояснив ситуацію з тарифами на послуги з розподілу природного газу, відзначивши, що Регулятор після консультацій з народними депутатами та Урядом обмежив тариф на розподіл природного газу до максимального рівня 1,79 за м3.

 

«З метою недопущення підвищення цих тарифів у майбутньому НКРЕКП разом з профільним комітетом ВРУ та Урядом напрацювало законопроект щодо укрупнення операторів газорозподільних мереж (облгазів). Прошу народних депутатів вкотре підставити своє плече та проголосувати за цей необхідний законопроект, який відповідає інтересам споживачів», - відзначив Голова Комісії.

 

Одним з питань, що турбували народних депутатів, було приєднання до електричних мереж. «Регулятор вже багато зробив для спрощення процедури приєднання до електричних мереж – полегшено процедуру отримання ставок і сплати за приєднання, ми зробили її прозорою і вже бачимо результат. Ми також ввели стимулююче регулювання для операторів системи розподілу електричної енергії (RAB-тарифів), що також дозволить знизити ставки на приєднання. Наразі залишається спростити бюрократичні процедури отримання дозвільних документів. Пакет відповідних законопроектів був схвалений Національною радою реформ та поданий до Верховної Ради України. Тому прошу його підтримати», - закликав В.Тарасюк.

 

Резонансним виявилось і питання про імпорт електричної енергії з Білорусі. «Ми як Регулятор виступаємо за ринкові методи, за здорову конкуренцію, складовою яких є, зокрема, імпорт електричної енергії. Тому обмеження будь-якого імпорту – це обмеження конкуренції. Проте ми маємо враховувати сучасні реалії, російську агресію», - пояснив свою позицію Голова НКРЕКП.

 

«Разом з цим, з технічної точки зору НКРЕКП не може обмежити імпорт електроенергії, оскільки повноваження, які надавались Комісії Верховною Радою, були вичерпані 31 грудня минулого року. Зараз до парламенту внесений законопроект про продовження цих повноважень. Якщо такі повноваження Комісії будуть продовжені, ми уважно та виважено розглянемо це питання з урахуванням інтересів споживачів, бо вони є основою нашої економіки» - підсумував В.Тарасюк.  

 


 


[повернутись]