Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
офіційний веб-сайт
[повернутись] 23.06.2016 10:55


    Відбувся семінар «Інвестиційні програми: джерела фінансування, особливості обліку та оподаткування, напрямки вдосконалення нормативно-правової бази» в рамках проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні»

22 червня представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, взяли участь у семінарі «Інвестиційні програми: джерела фінансування, особливості обліку та оподаткування, напрямки вдосконалення нормативно-правової бази», передбаченому робочим планом Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». 

 

З вступним словом і привітаннями до присутніх звернулися Ольга Романюк, керівник Проекту USAID від Інституту місцевого розвитку (ІМР), та Руслан Машляківський, член Комісії.

 

Під час навчального заходу розглядалися питання нормативно-правової бази у частині інвестиційних програм у сферах тепло-, водопостачання і водовідведення та напрямки її вдосконалення. Розглянуті питання про поточний стан розробки та схвалення зазначених програм у відповідних галузях, а також аналіз наслідків їх невиконання.

 

Крім того було проведено аналіз проблемних питань щодо зарахування, обліку і використання коштів на поточних рахунках із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами та аналіз (огляд) звітності ліцензіатів у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення щодо інвестиційних програм. Відбулася плідна дискусія на зазначену тематику з розглядом практичних ситуацій.

 

Учасники семінару обговорили актуальні проблеми і обмінялися досвідом формування облікової політики щодо інвестиційних програм ліцензіатів у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення.

 

Також в рамках проведеного заходу була розглянута низка актуальних і важливих питань, що стосувалися нормативно-правової бази про узгодження з НКРЕКП запозичень (кредитів) міжнародних фінансових організацій (МФО), особливостей обліку та оподаткування цих коштів  під державні та місцеві гарантії, а також вартість залучення коштів МФО для фінансування інвестиційних програм та  їх вплив на розмір і структуру тарифів.


[повернутись]