Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
офіційний веб-сайт
[повернутись]

Дата розміщення на сайті: 02.11.2016

 

Історична довідка

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП, Комісія), створена в 2014 році Указом Президента України від 27 серпня 2014 року № 694/2014 «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Регулювання енергетики започатковане в Україні в грудні 1994 р., коли була створена Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ). Це був третій в Європі орган регулювання енергетики після британського регулятора OFFER (1989) та угорського HEO (вересень 1994 р.). У 1997 році повноваження НКРЕ були поширені на нафтогазовий сектор. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (Нацкомпослуг), утворена в 2011 р. У серпні 2014 р. НКРЕ та Нацкомпослуг ліквідовано, їх функції були покладено на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

 

НКРЕКП – державний колегіальний орган, підпорядкований Президентові України і підзвітний Верховній Раді України, орган державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг. Регуляторні повноваження Комісії поширюються на електроенергетику, газовий сектор, сфери теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Через правову колізію на сьогодні НКРЕКП не може здійснювати повноцінне регулювання сфер перероблення та захоронення побутових відходів.

 

До сфери регулювання Комісії відносяться підприємства, загальний обсяг товарообігу яких складає близько 391 млрд грн, а кількість персоналу перевищує 428,3 тис. осіб, що відповідає позиції в першій десятці рейтингу галузей економіки України.

 

До складу Комісії входять Голова та шість членів, які призначаються на посади та звільняються з посад Президентом України.

 

Діяльність НКРЕКП забезпечує центральний апарат та її територіальні підрозділи, що діють в усіх областях України. Станом на 1 січня 2016 року гранична чисельність Комісії становить 600 працівників.

 

[повернутись]