Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Інформація для побутових споживачів та постачальників електроенергії стосовно врегулювання їх взаємовідносин у зв’язку з набранням чинності Правил роздрібного ринку електричної енергії
Опубліковано 15 червня 2018 року о 15:00



Відповідно до статті 12 Закону України «Про електроенергетику» Національною комісією з питань регулювання електроенергетики України були розроблені та затверджені Правила користування електричною енергією від 31 липня 1996 року № 28 (ПКЕЕ), якими регулювались взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії). Дія цих Правил поширювалась на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення).

 

При цьому, на виконання статті 26 Закону України «Про електроенергетику» Кабінетом Міністрів України постановою від 26 липня 1999 року № 1357 були затверджені Правила користування електричною енергією для населення (ПКЕЕН), якими регулювались відносини між побутовими споживачами та енергопостачальниками на роздрібному ринку електричної енергії.

 

13 квітня 2017 року було прийнято Закон України «Про ринок електричної енергії» (Закон), який набрав чинності (окрім деяких положень) 11 червня 2017 року.

 

Слід звернути увагу, що відповідно до положень пункту 23 розділу XVII Прикінцевих та перехідних положень Закону статті 12 та 26 Закону України «Про електроенергетику» втратили чинність. Отже, Кабінет Міністрів України та НКРЕКП втратили повноваження щодо затвердження ПКЕЕН та ПКЕЕ.

 

При цьому зазначаємо, що положеннями пункту 22 розділу XVII Прикінцевих та перехідних положень Закону нормативно-правові акти, прийняті на виконання Закону України «Про електроенергетику», діють до набрання чинності нормативно-правовими актами, затвердженими на виконання цього Закону, у тому числі ПКЕЕН та ПКЕЕ.

 

У свою чергу, відповідно до положень пунктів 17 та 21 розділу XVII Прикінцевих та перехідних положень Закону протягом дев'яти місяців з дня набрання чинності цим Законом Кабінет Міністрів України та НКРЕКП мають привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та НКРЕКП має затвердити, зокрема, правила роздрібного ринку.

 

Слід зазначити, що відповідно до статті 2 Закону правила роздрібного ринку визначають, зокрема, умови постачання електричної енергії на роздрібному ринку електричної енергії споживачам, у тому числі малим непобутовим споживачам та побутовим споживачам, систему договірних відносин між учасниками роздрібного ринку, права та обов'язки учасників ринку, процедуру заміни споживачем постачальника електричної енергії, умови та порядок припинення та відновлення постачання електричної енергії споживачу, процедуру розгляду скарг споживачів, особливості постачання електричної енергії постачальником універсальної послуги, постачальником "останньої надії".

 

Так, відповідно до пунктів 12 та 13 постанови НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» з 11 червня 2018 року набрали чинності Правила роздрібного ринку електричної енергії та постанова Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 року № 28 «Про затвердження Правил користування електричною енергією» (із змінами) втратила чинність.

 

Наразі НКРЕКП направлено до Кабінету Міністрів України листом від 07.06.2018 № 5015/20.1/7-18 проект постанови Кабінету Міністрів України «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», відповідно до якої має бути скасовано Правила користування електричною енергією для населення.

 

Враховуючи зазначене, на сьогодні відносини між учасниками роздрібного ринку електричної енергії та побутовими споживачами регулюються Правилами роздрібного ринку електричної енергії.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux