UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТНовини  >>  Архів новин03.04.2017 11:03
версія для друку


Рішення Регулятора є логічним продовженням загальної реформи ринку природного газу


Вже 2 роки Кабінет Міністрів України регулює кінцеву ціну на природний газ для потреб населення та для виробництва теплової енергії для потреб населення шляхом покладення спеціальних обов’язків, використовуючи повноваження надані Уряду Законом України «Про ринок природного газу».


Враховуючи вказане Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, звернеться до Кабінету Міністрів України з пропозицією забезпечити непідвищення загального рахунку (кінцевої ціни) для населення.

 

Виходячи з того, що НКРЕКП не регулює ціну природного газу, яка складає 87% загального тарифу на газ та теплову енергію, а регулює лише транспортування та розподіл природного газу (13%), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, для забезпечення прозорості, розвитку конкуренції та забезпечення безпеки для споживачів на виконання Закону України «Про ринок природного газу» щодо запровадження принципу потужності прийняла відповідні тарифи. Запровадження принципу потужності також міститься в Меморандумі про співпрацю з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

 

Ще раз звертаємо увагу споживачів та інформуємо - про збільшення плати мова не може йти. Для споживачів, що використовують газ для опалення, рахунок зменшується: 

 

 

 

Для споживачів з газовою колонкою плата також не повинна збільшитися. 

 

Для споживачів з газовою плитою (найменшими типорозмірами) плата розрахована з урахуванням  перехідного періоду для адаптації. Варто зазначити, що цих споживачів турбують в першу чергу рахунки за опалення, які в рази вищі і також складаються на 87% з ціни газу як товару, яку НКРЕКП не регулює згідно із Законом України «Про ринок природного газу». Завдяки рішенню про перехід на принцип потужності Комісія зможе зменшити вартість опалення в частині вартості транспортування та розподілу природного газу, таким чином сукупний рахунок таких споживачів також не збільшиться.  

 

Також спростовуємо інформацію про начебто «дублювання оплати». Ця інформація не відповідає дійсності - жодних додаткових оплат не має. Загальна сума складається виключно з:

  • податку на додану вартість;
  • оплати державній компанії «Укртрансгаз» для покриття витрат на транспортування магістральними газовими мережами;
  • покриття обґрунтованих витрат на розподіл природного газу, де працює 53 тис. українців.

Враховуючи соціальну значимість цього питання, НКРЕКП ініціює додатковий період для адаптації споживачів з найменшим типорозмірами та перенесе запровадження окремої плати для цієї категорії споживачів до прийняття рішення по зниженню тарифів на теплову енергію.

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 


   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)