Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Внесено зміни та доповнення до Правил користування електричною енергією для населення
Опубліковано 14 вересня 2016 року о 16:33



За ініціативи Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 591 внесено зміни та доповнення до Правил користування електричною енергією для населення (постанова Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 № 1357 із змінами). Зазначені зміни відповідно до законодавства наберуть чинності з дня їх офіційного опублікування.

 

Ці Зміни дають можливість споживачам самостійно вибирати та купувати лічильники і таким чином руйнується монополія обленерго з їх продажу.

 

Крім того, цими змінами:

 

1. Впроваджено перелік нових термінів та визначень з метою врегулювання зазначених нижче питань.

 

2. Удосконалено та конкретизовано процедуру укладення договору про користування електричною енергією, зокрема:

- визначено вичерпний перелік документів, за наявності яких укладається договір;

- передбачено багатоваріантність подання документів – особисто, з довіреною особою або поштовим зв’язком за вибором споживача;

- встановлено конкретні строки на вчинення певних дій (відмова з обґрунтуванням або надання проекту договору);

- враховано особливості врегулювання взаємовідносин у разі необхідності використання електричної енергії за різними тарифними групами (побутові та не побутові потреби) та у разі встановлення електроустановок з виробництва електроенергії з альтернативних джерел в приватному домогосподарстві.

 

3. Конкретизовано технічні аспекти визначення потужності, яка має бути зазначена в договорі, у тому числі для випадків трифазного підключення.

 

4. Удосконалено та конкретизовано процедуру зміни споживача на об’єкті, у тому числі передбачено випадок врегулювання відносин за відсутності у споживача документів, що підтверджують право власності чи користування об’єктом на період оформлення спадщини.

 

5. Деталізовано процедуру улаштування обліку на об’єкті споживача, як перший раз, так і в подальшому за необхідності модернізації чи заміни лічильників, пов’язаних із вибором споживачем тризонного чи двозонного тарифу або улаштування обліку для забезпечення розрахунків за вироблену з альтернативних джерел електричну енергію. При цьому визначено, що:

- улаштування обліку є платною послугою, яку оплачує ініціатор її надання;

- в рахунок оплати послуги споживач має право передати енергокомпанії придбаний споживачем на конкурентному ринку (у продавця чи виробника відповідних засобів вимірювальної техніки) лічильник;

- у вартість послуги не включається вартість первинної параметризації, яка має забезпечуватись енергокомпанією за рахунок тарифу;

- енергокомпанія забезпечує правильну роботу обліку;

- збереження та схоронність вузла обліку забезпечує власник території, на якій це устаткування встановлено.

 

6. Деталізовано процедуру зняття засобів обліку та визначення показів на початок та кінець розрахункового періоду, яким є календарний місяць.

 

7. Конкретизовано порядок розрахунків за електричну енергію, зокрема вимоги до оформлення платіжних документів.

 

8. Удосконалено процедуру відключення за заборгованість, а саме:

- встановлено вимоги до попередження по відключенню та визначено за яких умов енергокомпанія має право вручити попередження споживачу;

- визначено, що відключення не виконується у разі пред’явлення споживачем персоналу енергопостачальника, який прибув виконати відключення, документів про оплату спожитої електричної енергії.

 

9. Удосконалено процедуру відновлення електропостачання:

- скорочено строк поновлення для сільської місцевості з 7 до 5 робочих днів;

- встановлено, що якщо відключення відбувалось за заборгованість, то із споживача не стягуються кошти за повторне підключення (електропостачання поновлюється після погашення заборгованості).

 

Разом з тим, Правила доповнені додатками:

- примірним договором про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом до договору про користування електричною енергією;

- формою акта про встановлення або заміну або технічну перевірку або контрольний огляд або збереження пломб вузла обліку (засобу обліку), встановленого на об’єкті Споживача;

- акта розподілу електричної енергії на побутові та непобутові потреби.


«Раніше купівля лічильника була виключно в обленерго і не було визначено час параметризації. Тепер споживач може самостійно купити прилад обліку, а обленерго зобов'язаний його прийняти і зробити параметризацію протягом 3 днів в місті і 5 днів для села», – зазначив Голова НКРЕКП Дмитро Вовк.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux