Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Шляхи стабілізації розрахунків на ОРЕ
Опубліковано 26 липня 2016 року о 12:37



З метою врегулювання питання погашення заборгованості, стабілізації поточних розрахунків за електричну енергію на Оптовому ринку електричної енергії України (далі – ОРЕ) та створення передумов для запровадження повномасштабного ринку електричної енергії, передбаченого Законом України від 24 жовтня 2013 року № 663-VII "Про засади функціонування ринку електричної енергії України", та проектом Закону України "Про ринок електроенергії", Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, листом від 15 лютого 2016 року № 1281/28.2/7-16 звернулася до ДП "Енергоринок", ДП "НЕК "Укренерго", постачальників та виробників електричної енергії з метою проведення наради щодо врегулювання зазначеного вище питання.

 

Так, 16 лютого 2016 року на нараді (протокол наради № 9/28/4-16) було зазначено про оприлюднення на сайті Міністерства енергетики та вугільної промисловості України проектів законів України "Про особливості погашення заборгованості за електричну енергію, яка утворилася на Оптовому ринку електричної енергії України" та "Про внесення змін до розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України".

 

Вислухавши пропозиції представників наради щодо шляхів вирішення погашення заборгованості за електричну енергію, яка утворилася на ОРЕ, відмітили доцільним взяти за основу зазначені проекти законів України для подальшого доопрацювання.

 

За результатами наради, з метою опрацювання проектів законів України "Про особливості погашення заборгованості за електричну енергію, яка утворилася на Оптовому ринку електричної енергії України" та "Про внесення змін до розділу ХХ Перехідні положення Податкового кодексу України" було вирішено створити тимчасову робочу групу. 

 

Наступне засідання тимчасової робочої групи було проведено 02 березня 2016 року (протокол наради № 17/4-16), на якому було вирішено:

 

1. Визнати за доцільне розробити проект Закону України щодо стабілізації розрахунків за електричну енергію на ОРЕ та за основу взяти проект Закону України "Про особливості погашення заборгованості за електричну енергію, яка утворилася на Оптовому ринку електричної енергії України".

 

2. Учасникам робочої групи розробити форму надання інформації ГК та обленерго про стан, обсяги та структуру дебіторської та кредиторської заборгованості за електричну енергію.

 

3. Учасникам робочої групи надати до ДП "Енергоринок" свої пропозиції щодо запропонованого проекту Закону України та пропозиції щодо нормативно-правових актів (внесення змін до Податкового кодексу України та ін.).

 

4. НКРЕКП, враховуючи пункт 1 цього протоколу, надіслати форму надання інформації ГК та обленерго.

 

5. Обленерго та ГК, враховуючи звернення НКРЕКП (пункт 4 цього протоколу), надавати відповідну інформацію до НКРЕКП та ДП "Енергоринок".

 

Ураховуюче зазначене, на виконання протокольного рішення тимчасовою робочою групою було зведено та опрацьовано інформацію, надану постачальниками та виробниками електричної енергії, та розроблено концепцію Закону України "Про особливості погашення заборгованості за електричну енергію, яка утворилася на Оптовому ринку електричної енергії України". 

 

Отже, з метою врегулювання питання погашення заборгованості, а також поточних розрахунків за електричну енергію на ОРЕ та створення передумов для запровадження повномасштабного ринку електричної енергії, передбаченого Законом України від 24 жовтня 2013 року № 663-VII "Про засади функціонування ринку електричної енергії України", та проектом Закону України "Про ринок електроенергії", НКРЕКП 19 квітня 2016 року за участю уповноважених представників Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, міністерств, відомств, постачальників за регульованим тарифом та виробників електричної енергії було проведено нараду, на якій було представлено концепцію Закону України "Про особливості погашення заборгованості за електричну енергію, яка утворилася на Оптовому ринку електричної енергії України".

 

Також на нараді (протокол № 28/4-16) було вирішено:

 

1. Прийняти дану концепцію за основу.

 

2. Дану концепцію та її презентацію розмістити на сайті НКРЕКП.

 

3. Відзначити відповідальним ДП "Енергоринок" за розроблення проекту Закону України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" та інших нормативно-правових актів, що забезпечать реалізацію даного законопроекту, у тому числі Податкового Кодексу України та Бюджетного Кодексу.

 

4. Міністерствам та відомствам, а також виробникам електричної енергії та енергопостачальним компаніям та іншим зацікавленим особам надати до 13 травня 2016 року до ДП "Енергоринок" конкретні пропозиції та зауваження до даної Концепції з урахуванням необхідності внесення змін до інших нормативно-правових документів, що забезпечать реалізацію даного законопроекту, у тому числі пропозиції до Податкового Кодексу України та Бюджетного Кодексу.

 

5. ДП "Енергоринок" за результатами пропозицій, отриманих відповідно до пункту 4 цього протоколу, до 20 травня 2016 року, надати до НКРЕКП відпрацьований проект Закону України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" та інші нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього законопроекту.

 

Ураховуючи зазначене, на виконання протоколу наради від 19 квітня 2016 року № 28/4-16, ДП "Енергоринок" було розроблено проекти законів України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України" з урахуванням зауважень та пропозицій, наданих відповідно до зазначеного протокольного рішення та надано до НКРЕКП. 

 

З метою подальшого доопрацювання зазначених проектів законів України НКРЕКП 13 червня 2016 року на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет в розділі "Новини" надала інформацію щодо проведення наради 24 червня 2016 року, у якій мали право брати участь усі бажаючі та зацікавлені представники, та оприлюднила проекти законів України.

 

Ураховуючи зазначене, до Комісії надали пропозиції та зауваження до проектів законів України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України":

- ПАТ "Донбасенерго";

- ДП "Регіональні електричні мережі";

- ТОВ "ДТЕК Східенерго";

- КП "Харківводоканал";

- КП "Кременчукводоканал";

- КП "Жовтоводський водоканал";

- КП "Бердичівводоканал";

- Філія "Інфоксводоканал" ТОВ "Інфокс";

- ТОВ "Білоцерківвода".

 

Так, 24 червня 2016 року у приміщенні НКРЕКП було проведено нараду щодо розгляду та опрацювання проектів законів України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" за участю представників Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, міністерств, громадських організацій, ДП "Енергоринок", АТ "Ощадбанк", виробників та постачальників електричної енергії, на якій наголосили на несвоєчасності подання до НКРЕКП пропозицій та зауважень до проектів законів України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України", а також підтримку в цілому запропонованих проектів законів.

 

На зазначеній нараді було вирішено:

1. Прийняти проекти законів України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" за основу.

 

2. Міністерствам, уповноваженому банку (АТ "Ощадбанк"), відомствам, постачальникам та виробникам електричної енергії надати до НКРЕКП представників з метою включення їх до складу робочої групи (тих, які не були включені до 19 квітня 2016 року).

 

3. До 11 липня 2016 року робочій групі доопрацювати дані проекти законів України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" з урахуванням наданих зауважень та пропозицій.

 

4. НКРЕКП розмістити на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет доопрацьовані проекти законів України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України".

 

5. НКРЕКП направити доопрацьовані проекти законів України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" до відповідних міністерств та відомств з метою подальшого ініціювання їх перед Урядом та Верховною Радою України.

 

Ураховуючи зазначене, на виконання протокольного рішення тимчасовою робочою групою було доопрацьовано проекти законів України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" та "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" з урахуванням наданих зауважень та пропозицій.

 

Так, з метою подальшого розгляду, опрацювання, згідно із регламентними вимогами, та ініціювання прийняття НКРЕКП направила проекти законів України "Про стабілізацію розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" (проект і пояснювальну записку скачати тут) і "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України" (проект і пояснювальну записку скачати тут) та презентацію до зазначених проектів законів (дивитися тут) до Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України та Міністерства фінансів України.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux