UA
EN
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  



Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:



Пароль (мінімум 6 символів)**:



Підтвердження пароля*:



Контрольне запитання*:



Відповідь на запитання*:



Прізвище Ім'я По-батькові*:



E-mail*:



Факс:



Телефон:



Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 



Теплова енергія та гаряче водопостачання
Головна сторінка  /  Теплова енергія та гаряче водопостачання  /  Питання – відповіді  /  За чий рахунок здійснюється періодична повірка приладів обліку?



версія для друку


Дата розміщення на сайті: 28.02.2017

За чий рахунок здійснюється періодична повірка приладів обліку?

 

Відповідь:

 

Згідно із частиною четвертою статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (далі – Закон) періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

 

Відповідно до пункту 6 Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 08.07.2015 № 474, періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду) здійснюються за рахунок виконавців.

 

Відповідно до пункту 9 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (далі – Правила) у квартирі (будинку садибного типу) періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) квартирних засобів обліку проводяться за рахунок виконавця.

 

Згідно зі статтею 31 Закону про ЖКП виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

 

Відповідно до положень пункту 9.2 Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою НКРЕКП від 24.03.2016 № 377 (далі – Порядок) до складу виробничої собівартості включаються: витрати на проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку теплової енергії та гарячої води у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку, що визначаються відповідно до розрахунку на один квартирний засіб обліку і нараховуються щомісяця споживачеві у складі послуги залежно від кількості таких засобів обліку шляхом додавання плати за проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, а також на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку, до загальної вартості послуг.

 

Тобто, періодична повірка, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку теплової енергії та гарячої води у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, розпломбування та опломбування, проводиться за рахунок відповідних тарифів.

 

Водночас, відповідно до роз’яснень, наданих Мінекономрозвитку яке, відповідно до Положення про Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, затвердженого указом Президента України від 31.05.2011 № 634/2011, є спеціально уповноваженим органом у сфері метрології (лист від 19.10.2016 № 3421-09/33252-03), положення частини четвертої статті 17 Закону стосовно періодичної повірки засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків, зокрема, за спожиту для побутових потреб теплову енергію), що є власністю фізичних осіб, поширюється на квартирні засоби обліку.





   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)