Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 11.01.2017
Дата оновлення:15.06.2017
День оприлюднення на офіційному веб-сайті Регулятора: 11.01.2017
Постанова
від 05 січня 2017 р. № 5
Київ
Про накладення штрафу на КП "ЖТКЕ" за порушення Ліцензійних умов з виробництва, Ліцензійних умов з транспортування, Ліцензійних умов з постачання теплової енергії та необхідність усунення порушень

 

(У постанову вносяться зміни

постановою НКРЕКП від 08.06.2017 № 754)

 

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ

У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

 

ПОСТАНОВА

05.01.2017                   № 5

 

Про накладення штрафу на КП «ЖТКЕ» за порушення Ліцензійних умов з виробництва, Ліцензійних умов з транспортування, Ліцензійних умов з постачання теплової енергії та необхідність усунення порушень

 

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, у результаті розгляду 05 січня 2017 року на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, Акта планової перевірки від 19 грудня 2016 року № 221, проведеної на підставі Плану заходів зі здійснення державного контролю ліцензіатів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на 2016 рік, затвердженого наказом НКРЕКП від 23 листопада 2015 року № 317 (із змінами), наказу НКРЕКП від 01 листопада 2016 року № 200, посвідчення  на проведення  планової перевірки від 01 листопада 2016 року № 203, установлено, що КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ЖИТОМИРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (10014, м. Житомир, вул. Київська, 48, код ЄДРПОУ 35343771, директор – Рогожин Дмитро Володимирович) порушено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії (крім діяльності з виробництва теплової енергії на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії), затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 10 серпня 2012 року № 276 (далі – Ліцензійні умови з виробництва), Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 10 серпня 2012 року № 277 (далі – Ліцензійні умови з транспортування), та Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з постачання теплової енергії, затверджені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 10 серпня 2012 року № 278 (далі – Ліцензійні умови з постачання), а саме:

підпункт 2.1.1 пункту 2.1 Ліцензійних умов з постачання в частині наявності у ліцензіата договорів зі споживачами на постачання теплової енергії;

підпункт 2.1.2 пункту 2.1 Ліцензійних умов з постачання в частині наявності проектної та виконавчої документації на індивідуальні теплові пункти, що перебувають у власності або користуванні ліцензіата;

підпункт 2.1.3 пункту 2.1 Ліцензійних умов з виробництва щодо забезпечення обліку теплової енергії, яка виробляється та відпускається із джерел теплової енергії ліцензіата, з використанням відповідних приладів обліку теплової енергії;

підпункт 2.1.4 пункту 2.1 Ліцензійних умов з постачання щодо забезпечення обліку надходження теплової енергії в індивідуальні теплові пункти ліцензіата з використанням відповідних приладів обліку теплової енергії;

підпункт 2.1.5 пункту 2.1 Ліцензійних умов з транспортування в частині наявності проектної та виконавчої документації на магістральні та місцеві (розподільчі) теплові мережі, що перебувають у власності або користуванні ліцензіата та забезпечують транспортування теплової енергії;

підпункт 2.1.7 пункту 2.1 Ліцензійних умов з транспортування в частині забезпечення обліку надходження теплової енергії в магістральні та місцеві (розподільчі) теплові мережі ліцензіата та її відпуску з теплових мереж ліцензіата з використанням відповідних приладів обліку теплової енергії, встановлених на межі балансової належності (відповідальності) або межі продажу теплової енергії;

пункти 3.1 Ліцензійних умов з виробництва, Ліцензійних умов з транспортування та Ліцензійних умов з постачання щодо дотримання вимог законодавства, яким регулюється діяльність у сфері природних монополій та сфері теплопостачання, а саме:

статті 10 Закону України «Про природні монополії» в частині надання суб’єктами природних монополій органам, які регулюють їх діяльність, документів та інформації, необхідних для виконання цими органами своїх повноважень, в обсягах та у строки, встановлені відповідними органами,

абзацу третього статті 14 Закону України «Про природні монополії» щодо обов’язкового виконання суб’єктами природних монополій рішень національних комісій регулювання природних монополій, а саме постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 25 квітня 2014 року № 484 «Про схвалення Інвестиційної програми Комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго»  Житомирської міської ради на 2014 рік»,

статті 191 Закону України «Про теплопостачання» та пунктів 7, 9 Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 року № 217, у частині:

зарахування плати за теплову енергію від усіх категорій споживачів виключно на поточні рахунки із спеціальним режимом використання, відкриті теплопостачальними і теплогенеруючими організаціями та їх структурними підрозділами в уповноваженому банку для відповідної категорії споживачів,

подання розрахунку нормативів перерахування коштів, що надходять як плата за теплову енергію або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води від усіх категорій споживачів, до 20 числа місяця, що передує місяцю, в якому застосовуватимуться нормативи, до Комісії за встановленими формами,

пунктів 6, 8 Порядку зарахування коштів на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами, використання зазначених коштів і здійснення контролю за їх витрачанням у сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 року № 750, у частині:

щоденного перерахування на спеціальний рахунок коштів в обсязі, передбаченому в установлених тарифах для виконання інвестиційних програм,

подання органу ліцензування разом із звітами про виконання інвестиційних програм звіту про цільове використання коштів із спеціального рахунка,

пунктів 2.1 та 4.2 Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 грудня 2012 року № 630, постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 14 грудня 2012 року № 381, щодо:

розроблення, затвердження, подання на погодження та схвалення інвестиційної програми,

щорічного, не пізніше ніж за два місяці до дати початку планованого періоду, подання до уповноваженого органу заяви щодо схвалення (погодження) інвестиційної програми разом з документами, передбаченими пунктом 3.3 розділу ІІІ цього Порядку,

пунктів 2.1, 2.10 Правил організації звітності, що подається до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 11 жовтня 2013 року № 202, у частині:

необхідності ґрунтування всіх показників звіту на достовірних даних первинного обліку, що забезпечує можливість порівняння і контролю даних,

подання до Комісії обов’язкової звітності в терміни, визначені додатками 1, 2, 3, 7, 8, 10 до цих Правил;

підпункти 5.2.1 пунктів 5.2 Ліцензійних умов з виробництва, Ліцензійних умов з транспортування та Ліцензійних умов з постачання щодо повідомлення органу ліцензування про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії протягом десяти робочих днів у письмовій формі разом з документами або засвідченими в установленому порядку копіями документів, які підтверджують зазначені зміни;

підпункти 5.2.3 пунктів 5.2 Ліцензійних умов з виробництва, Ліцензійних умов з транспортування та Ліцензійних умов з постачання в частині надання органу ліцензування інформації про результати провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності.

Відповідно до статей 19 та 22 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» та статті 17 Закону України «Про природні монополії» Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ПОСТАНОВЛЯЄ:

 

1. Накласти штраф у розмірі 85 000 (вісімдесят п’ять  тисяч) гривень на КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЖИТОМИРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (10014, м. Житомир, вул. Київська, 48, код ЄДРПОУ 35343771, директор – Рогожин Дмитро Володимирович) за порушення:

підпункту 2.1.1 пункту 2.1 Ліцензійних умов з постачання в частині наявності у ліцензіата договорів зі споживачами на постачання теплової енергії;

підпункту 2.1.2 пункту 2.1 Ліцензійних умов з постачання в частині наявності проектної та виконавчої документації на індивідуальні теплові пункти, що перебувають у власності або користуванні ліцензіата;

підпункту 2.1.3 пункту 2.1 Ліцензійних умов з виробництва щодо забезпечення обліку теплової енергії, яка виробляється та відпускається із джерел теплової енергії ліцензіата, з використанням відповідних приладів обліку теплової енергії;

підпункту 2.1.4 пункту 2.1 Ліцензійних умов з постачання щодо забезпечення обліку надходження теплової енергії в індивідуальні теплові пункти ліцензіата з використанням відповідних приладів обліку теплової енергії;

підпункту 2.1.5 пункту 2.1 Ліцензійних умов з транспортування в частині наявності проектної та виконавчої документації на магістральні та місцеві (розподільчі) теплові мережі, що перебувають у власності або користуванні ліцензіата та забезпечують транспортування теплової енергії;

підпункту 2.1.7 пункту 2.1 Ліцензійних умов з транспортування в частині забезпечення обліку надходження теплової енергії в магістральні та місцеві (розподільчі) теплові мережі ліцензіата та її відпуску з теплових мереж ліцензіата з використанням відповідних приладів обліку теплової енергії, встановлених на межі балансової належності (відповідальності) або межі продажу теплової енергії;

пунктів 3.1 Ліцензійних умов з виробництва, Ліцензійних умов з транспортування та Ліцензійних умов з постачання щодо дотримання вимог законодавства, яким регулюється діяльність у сфері природних монополій та сфері теплопостачання, а саме:

статті 10 Закону України «Про природні монополії» в частині надання суб’єктами природних монополій органам, які регулюють їх діяльність, документів та інформації, необхідних для виконання цими органами своїх повноважень, в обсягах та у строки, встановлені відповідними органами,

абзацу третього статті 14 Закону України «Про природні монополії» щодо обов’язкового виконання суб’єктами природних монополій рішень національних комісій регулювання природних монополій, а саме постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 25 квітня 2014 року № 484 «Про схвалення Інвестиційної програми Комунального підприємства «Житомиртеплокомуненерго»  Житомирської міської ради на 2014 рік»,

статті 191 Закону України «Про теплопостачання» та пунктів 7, 9 Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 червня 2014 року № 217, у частині:

зарахування плати за теплову енергію від усіх категорій споживачів виключно на поточні рахунки із спеціальним режимом використання, відкриті теплопостачальними і теплогенеруючими організаціями та їх структурними підрозділами в уповноваженому банку для відповідної категорії споживачів,

подання розрахунку нормативів перерахування коштів, що надходять як плата за теплову енергію або надані комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води від усіх категорій споживачів, до 20 числа місяця, що передує місяцю, в якому застосовуватимуться нормативи, до Комісії за встановленими формами,

пунктів 6, 8 Порядку зарахування коштів на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків за інвестиційними програмами, використання зазначених коштів і здійснення контролю за їх витрачанням у сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 року № 750, у частині:

щоденного перерахування на спеціальний рахунок коштів в обсязі, передбаченому в установлених тарифах для виконання інвестиційних програм,

подання органу ліцензування разом із звітами про виконання інвестиційних програм звіту про цільове використання коштів із спеціального рахунка,

пунктів 2.1 та 4.2 Порядку розроблення, погодження та затвердження інвестиційних програм суб’єктів господарювання у сфері теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 14 грудня 2012 року № 630, постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 14 грудня 2012 року № 381, щодо:

розроблення, затвердження, подання на погодження та схвалення інвестиційної програми,

щорічного, не пізніше ніж за два місяці до дати початку планованого періоду, подання до уповноваженого органу заяви щодо схвалення (погодження) інвестиційної програми разом з документами, передбаченими пунктом 3.3 розділу ІІІ цього Порядку,

пунктів 2.1, 2.10 Правил організації звітності, що подається до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, від 11 жовтня 2013 року № 202, у частині:

необхідності ґрунтування всіх показників звіту на достовірних даних первинного обліку, що забезпечує можливість порівняння і контролю даних,

подання до Комісії обов’язкової звітності в терміни, визначені додатками 1, 2, 3, 7, 8, 10 до цих Правил;

підпунктів 5.2.1 пунктів 5.2 Ліцензійних умов з виробництва, Ліцензійних умов з транспортування та Ліцензійних умов з постачання щодо повідомлення органу ліцензування про всі зміни даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії протягом десяти робочих днів у письмовій формі разом з документами або засвідченими в установленому порядку копіями документів, які підтверджують зазначені зміни;

підпунктів 5.2.3 пунктів 5.2 Ліцензійних умов з виробництва, Ліцензійних умов з транспортування та Ліцензійних умов з постачання в частині надання органу ліцензування інформації про результати провадження інших, крім ліцензованих, видів діяльності.

Зазначена сума штрафу має бути сплачена до Державного бюджету України у 30-денний строк з дня одержання копії постанови (код бюджетної класифікації 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції»).

2. Зобов’язати КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЖИТОМИРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ:

1) до 28 лютого 2017 року надати до органу ліцензування для схвалення Інвестиційну програму на 2017 рік;

2) усунути порушення:

до 01 квітня 2017 року підпункту 2.1.1 пункту 2.1 Ліцензійних умов з постачання в частині наявності у ліцензіата договорів зі споживачами на постачання теплової енергії;

до 01 жовтня 2017 року:

підпункту 2.1.3 пункту 2.1 Ліцензійних умов з виробництва щодо забезпечення обліку теплової енергії, яка виробляється та відпускається із джерел теплової енергії ліцензіата, з використанням відповідних приладів обліку теплової енергії,

підпункту 2.1.4 пункту 2.1 Ліцензійних умов з постачання щодо забезпечення обліку надходження теплової енергії в індивідуальні теплові пункти ліцензіата з використанням відповідних приладів обліку теплової енергії,

підпункту 2.1.7 пункту 2.1 Ліцензійних умов з транспортування в частині забезпечення обліку надходження теплової енергії в магістральні та місцеві (розподільчі) теплові мережі ліцензіата та її відпуску з теплових мереж ліцензіата з використанням відповідних приладів обліку теплової енергії, встановлених на межі балансової належності (відповідальності) або межі продажу теплової енергії;

до 01 грудня 2017 року:

підпункту 2.1.2 пункту 2.1 Ліцензійних умов з постачання в частині наявності проектної та виконавчої документації на індивідуальні теплові пункти, що перебувають у власності або користуванні ліцензіата,

підпункту 2.1.5 пункту 2.1 Ліцензійних умов з транспортування в частині наявності проектної та виконавчої документації на магістральні та місцеві (розподільчі) теплові мережі, що перебувають у власності або користуванні ліцензіата та забезпечують транспортування теплової енергії.

3. Вилучити зі структури тарифів на теплову енергію КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ЖИТОМИРТЕПЛОКОМУНЕНЕРГО» ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ невикористані грошові кошти (виробничі інвестиції з прибутку та амортизаційні відрахування) 2014 – 2015 років у сумі 11 244,61 тис. грн (без ПДВ) при найближчому перегляді тарифів.

 

В.о. Голови НКРЕКП                                      Р.Машляківський

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux