UA
EN
(044) 204 70 72
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:Пароль (мінімум 6 символів)**:Підтвердження пароля*:Контрольне запитання*:Відповідь на запитання*:Прізвище Ім'я По-батькові*:E-mail*:Факс:Телефон:Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 Про НКРЕКП
Головна сторінка  /  Про НКРЕКП  /  Міжнародне співробітництво  /  Міжнародні проекти  /  Програма сприяння регуляторній реформі централізованого теплопостачання України  /  Про Програму сприяння регуляторній реформі централізованого теплопостачання Україниверсія для друку


Дата розміщення на сайті: 10.09.2015

Про Програму сприяння регуляторній реформі централізованого теплопостачання України 

 

На сьогодні Україна ще не має достатньо розвиненого регуляторного потенціалу, знань та досвіду державного регулювання у сфері комунальних послуг. Багато існуючих нормативно-правових актів є застарілими та не відповідають вимогам часу у зв’язку з прийняттям нових законів та затвердженням нових принципів. Для ефективного та результативного регуляторного процесу необхідні нові методики, правила, процедури та інструменти.

 

Світовий банк розробив програму технічної допомоги Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, «Програма сприяння регуляторній реформі централізованого теплопостачання України» (далі - Проект) в рамках реалізації довгострокової стратегії реформування сектору централізованого теплопостачання. Проект буде впроваджуватись протягом двох років за рахунок коштів Гранту Шведського агентства з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIDA), розпорядником яких є Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

 

Основними напрямками роботи в рамках Проекту передбачено:

- вдосконалення тарифної та інвестиційної політики у сфері теплопостачання;

- розробка та застосування нових тарифних методик на пілотних об’єктах (регіонах/компаніях) сфери централізованого теплопостачання;

- впровадження бенчмаркінгу (порівняльного аналізу) ефективності діяльності підприємств сфери централізованого теплопостачання;

- інституційний розвиток регулятора, проведення семінарів, тренінгів, навчальних заходів для широкої аудиторії;

- підвищення ефективності діяльності Комісії завдяки впровадженню інноваційних регуляторних інструментів, таких як автоматизована інформаційно-аналітична система он-лайн збору, адміністрування та аналізу регуляторної звітності ліцензіатів, розрахунку та коригування тарифів, бенчмаркінгу тощо.

 

В рамках Проекту передбачається отримання НКРЕКП консультаційної допомоги у розробці перехідних методик тарифоутворення, форм регуляторного обліку та аудиторських принципів з метою зміцнення спроможності НКРЕКП встановлювати тарифи, які покривають собівартість комунальних послуг, видавати ліцензії, контролювати діяльність ліцензіатів та підтримувати регуляторний режим, який дозволить забезпечити довгострокову ефективність. Впровадження бенчмаркінгу на рівні сектору на основі типової форми звітності про результати діяльності (розробляється Консультантом у співпраці з НКРЕКП) та, можливо, більш сучасних статистичних методів порівняльного аналізу, що дозволить з часом органам державного регулювання проводити оцінку діяльності підприємств теплокомуненерго в динаміці та стимулювати їх покращувати ефективність своєї роботи.

 

Підвищенню ефективності роботи НКРЕКП сприятиме впровадження нових та більш ефективних інструментів для удосконалення регуляторного процесу, зокрема, програмного забезпечення, яке дозволить отримувати від ліцензіатів в режимі онлайн дані регуляторної звітності, в автоматичному режимі формувати бази даних, здійснювати обробку та аналіз даних.

   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)