UA
EN
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ
У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ (НКРЕКП)
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ

 

 Реєстрація нового користувачаX  



Реєстрація нового користувача
Введіть реєстраційні дані


Логін (мінімум 3 символи)**:



Пароль (мінімум 6 символів)**:



Підтвердження пароля*:



Контрольне запитання*:



Відповідь на запитання*:



Прізвище Ім'я По-батькові*:



E-mail*:



Факс:



Телефон:



Введіть символи, зображені на малюнку:
 
 
* відмічені поля обов'язкові для заповнювання
** логін та пароль повинні містити тільки латинські символи та(або) цифри


 



Електрична енергія
Головна сторінка  /  Електрична енергія  /  Питання – відповіді  /  Як здійснюється оплата за електричну енергію, яка використовується для освітлення боксів паркінгу, розміщених в підвальних приміщеннях?



версія для друку


Дата розміщення на сайті: 24.04.2015

Чи повинні відшкодовуватися об'єднанням співвласників житлового будинку або житлово-будівельні кооперативам витрати пов'язанні з передачею електричної енергії до квартир побутових споживачів?

 

Відповідь:

 

Відповідно до положень статті 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку", основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.

 

Об'єднання може здійснювати господарську діяльність для забезпечення власних потреб безпосередньо або шляхом укладення договорів з фізичними чи юридичними особами. Об'єднання є юридичною особою, яка створюється відповідно до закону, має печатку із своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку.

 

При цьому, утримання в належному технічному стані спільного майна членів об’єднання (в тому числі внутрішньо будинкових електричних мереж) має здійснюватись за рахунок внесків членів об’єднання.

 

 

 

Чи слід вважати  багатофункціональний електронний  багатофункціональний лічильник енергозберігаючим устаткуванням?

 

Відповідь:

 

Положеннями статті 1 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" встановлено, що засіб вимірювальної техніки - це технічний засіб, який застосовується під час вимірювань і має нормовані метрологічні характеристики.

 

Таким чином, засіб обліку електричної енергії використовується для проведення вимірювань з метою визначення обсягу спожитої електричної енергії і, відповідно, не є струмоприймачем та не може вважатись або не вважатись енергозберігаючим.

 

 

 

Як здійснюється оплата за електричну енергію, яка використовується для освітлення боксів паркінгу, розміщених в підвальних приміщеннях?

 

Відповідь:

 

Тарифи на електроенергію, що відпускається населенню, затверджені постановою НКРЕКП від 26.02.2015 № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню», зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02 березня 2015 за № 231/26676 (далі – Тарифи). Тарифи на електроенергію для населення встановлено залежно від категорій споживачів.

 

Особливості застосування тарифів на електроенергію для населення регулюються Порядком застосування тарифів на електроенергію, затвердженим постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 498, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2012 року за № 599/20912 (далі – Порядок).

 

Відповідно до пункту 2.1. Порядку до категорії населення належать фізичні особи (громадяни), які споживають електричну енергію для власних побутових потреб у житлових будинках, квартирах (у тому числі квартирах, які розташовані на цокольних поверхах багатоквартирних житлових будинків), гуртожитках; для потреб особистого селянського господарства, присадибних і садових ділянок, дач; для освітлення особистих гаражів та боксів.

 

Отже, Порядок визначає цілі споживання електроенергії населенням. До комунально-побутових потреб населення належать індивідуальні витрати електроенергії на побутове освітлення, опалення, приготування їжі, роботу електричних побутових пристроїв (пральних машин, холодильників тощо), приватної комп’ютерної та оргтехніки, санітарно-гігієнічні та культурні потреби.

 

Відповідно до пункту 2.1.1 Порядку населенню, яке розраховується з ліцензіатом за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, відпуск електричної енергії проводиться за тарифами для населення.

 

Виходячи із вищенаведеного, оплачувати електроенергію за тарифами для населення, мають право лише споживачі, які забезпечують споживання електроенергії безпосередньо населенням в окремих жилих будинках, квартирах, гуртожитках, гаражах та боксах для особистих автомобілів та човнів.

 

Таким чином, електрична енергія, яка споживається балансоутримувачем багатоквартирного будинку на освітлення паркінгів та стоянок розмішених в підвальних приміщеннях або на прибудинкових територіях, оплачується за тарифом 41,94 коп. за 1 кВт·год (з ПДВ) відповідно до пункту 1.6 Тарифів та Примітки.

 

Разом з тим, слід зазначити, що відповідно до статті 54 Господарського кодексу України на суб’єктів господарювання, які здійснюють некомерційну господарську діяльність, поширюються загальні вимоги щодо регулювання господарської діяльності з урахуванням особливостей її здійснення різними суб’єктами господарювання, які визначаються цим Кодексом та іншими законодавчими актами.

 

Отже, якщо послуги із функціонування паркінгів та стоянок, розміщених в підвальних приміщеннях або на прибудинкових територіях, надає стороння організація, у цьому разі електрична енергія, яка споживається на освітлення паркінгів та стоянок не є спожитою для забезпечення індивідуальних побутових потреб населення, вона є ресурсом, що використовується у господарській діяльності (навіть, якщо результатом цієї діяльності є надання послуг населенню) та оплачується за єдиним роздрібним тарифом на електричну енергію, який відповідно до Порядку розрахунку єдиних роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається для кожного класу споживачів, крім населення, населених пунктів та зовнішнього освітлення, на території України, затвердженого постановою НКРЕ від 26.08.2005 № 707, встановлюються Комісією щомісячно.





   НКРЕКП

03057 м. Київ, вул. Смоленська, 19            тел. (044) 204-48-27;
E-mail: box@nerc.gov.ua

© 2016 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)